Czy warto zainwestować w prefabrykowany, gotowy dom?

 

Istnieje kilka czynników, które mogą wskazywać na to, że era, kiedy budowa domu była niedoszacowana o 10% i trwała latami, może dobiegać końca. Po pierwsze, coraz większą popularnością cieszą się domy prefabrykowane, które można wybudować w znacznie krótszym czasie niż tradycyjne domy murowane. Pamiętajmy, czas to pieniądz. Elementy do budowy domu z prefabrykatów powstają w fabrycznych warunkach. Jest to proces w pełni kontrolowany, gdzie powtarzalność produkcji gwarantuje dokładność – wszystkie elementy są dokładnie dopasowane i przygotowane do montażu.

 

Jedną z metod prefabrykacji jest technologia CLT, którą coraz częściej wybierają świadomi inwestorzy.

 

„Drewno – jako surowiec odnawialny i ekologiczny, cieszy się coraz większym zainteresowaniem w związku z tym, że dużą uwagę przywiązujemy do analizy kosztów ekologicznych w dłuższej perspektywie i globalnej skali. CLT pozwala eliminować naturalne ograniczenia drewna w nieprzetworzonej postaci, takie jak wypaczanie, ograniczenia gabarytowe litego budulca. Jednocześnie rozwijające się technologie nadające drewnu cechy materiału niepalnego, nierozprzestrzeniającego ognia, sprzyjają poszerzeniu i szybkiemu postępowi w zakresie zastosowania tego surowca.”

~Adam Białas – ekspert rynku, dyrektor BIALAS Consulting & Solutions, dziennikarz biznesowy, tekst źródłowy: https://ceo.com.pl/technologia-clt-zmienila-swiat-czy-odmieni-tez-polskie-budownictwo-50895

 

Po pierwsze, dzięki takiej metodzie temu, proces budowy może być znacznie skrócony, a ryzyko błędów i ewentualnych komplikacji, które dosyć często pojawiają się na typowym placu budowy  jest wyeliminowane praktycznie do zera.

Po drugie, rosnące ceny materiałów budowlanych i robocizny powodują, że budowa domu staje się coraz droższa. W związku z tym, inwestorzy są zmuszeni bardziej skłonni do dokładnego oszacowania kosztów przed rozpoczęciem budowy.

Po trzecie, coraz więcej osób decyduje się na budowę domu na małą skalę. Domy o powierzchni do 70 mkw. można wybudować bez pozwolenia na budowę, co znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces. Oczywiście, nie można wykluczyć, że w przyszłości pojawią się nowe czynniki, które będą sprzyjać nieprzewidzianym wzrostom kosztów budowy domu.

 

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc inwestorom w uniknięciu nieprzewidzianych kosztów budowy domu:

 

* Dokładne oszacowanie kosztów przed rozpoczęciem budowy

* Wybranie i zastosowanie sprawdzonych technologii budowlanych

* Wybranie sprawdzonego wykonawcy

* Rezerwa finansowa na ewentualne nieprzewidziane wydatki

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą domów modułowych wykonanych w technologii drewna litego klejonego – CLT

 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję

t: 791 501 502
e: kontakt@designall.pl