PRODEFEND

W dzisiejszych czasach zaczynając od pandemii, a kończąc na wojnie w Ukrainie, każdy chciałby czuć się bezpiecznie.

 

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zespół Pro Defend składający się z wielu ekspertów z różnych dziedzin, opracował nowe koncepcje ochrony, które mają za zadanie określenie zasad bezpieczeństwa zgodnie z potrzebami klienta, poprzez projektowanie środowiskowe. Są one oparte na ustalonych zasadach i zgodne z wytycznymi ISO 22341 CPTED.

 

 

 

 

Zapobieganie zagrożeniom poprzez projektowanie środowiskowe (CPTED – „sep-ted”) to nowe multidyscyplinarne podejście do zapobiegania niebezpieczeństwom takimi jak:

 

  • ataki przestępców
  • ataki terrorystyczne
  • wojna
  • pożary
  • inne sytuacje, które budzą strach i panikę

 

Nasza koncepcja wykorzystuje projektowanie urbanistyczne i architektoniczne oraz zarządzanie środowiskiem zabudowanym i naturalnym w taki sposób, aby odstraszać od naruszeń i zmniejszać strach wśród użytkowników i mieszkańców .

Strategie CPTED mają na celu ograniczenie poczucia zagrożenia, przemocy, powstrzymywanie decyzji przestępców poprzedzających akty przestępcze oraz budowanie poczucia wspólnoty wśród mieszkańców, aby mogli czuć się bezpiecznie w miejscu swojego pobytu i zminimalizować strach przed sytuacjami które mogą potencjalnie im zagrażać.

 

Nasz proces można wdrożyć w każdym rodzaju obiektu na terenie obszarów mieszkalnych, terenów handlowych i przemysłowych obejmuje on także instytucje edukacyjne, parki miejskie i hotele i inne obiekty użyteczności publicznej. Stworzony przez PRO Defend standard obejmuje także audyty poprzez ocenę ryzyka i rekomenduje ewentualne zastosowanie certyfikowanych produktów poprawiających ogólny stan bezpieczeństwa audytowanych nieruchomości. Proces stworzony przez PRO Defend może być stosowany podczas projektowania nowych obiektów oraz być wdrażany w obiektach już istniejących.

PRO Defend pomaga planistom, projektantom i specjalistom ds. bezpieczeństwa tworzyć bezpieczniejsze i przyjemniejsze miejsca do życia, nauki, pracy i zabawy.

 

Pro Defend to także indywidualne projekty schronów, panicroomów i innych konstrukcji, które są elementem ogólnej koncepcji bezpieczeństwa bezpośredniego, uzupełniane o monitoring wideo lub systemy alarmowe. Pomagamy w uzyskaniu wszelkich potrzebnych formalności, zgodnie z wymaganiami i życzeniami naszych klientów. Naszym celem jest znalezienie najlepszego rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym w budynkach oraz zapewnienia im ewentualnych dróg ewakuacji.

 

Zabezpiecz dom, pracę przed różnymi scenariuszami, które zagrozić Tobie i Twoim najbliższym. Jesteśmy dla Ciebie w formie doradczej, projektowej i wykonawczej.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję

t: 791 501 502
e: kontakt@designall.pl