Schrony przydomowe – fanaberia czy realna potrzeba ?

 

Schrony przydomowe to miejsca, które zapewniają nam bezpieczeństwo w przypadku zagrożeń takich jak trzęsienia ziemi, pożary, huragany lub uderzenia meteorytu. W dzisiejszych realiach epidemii koronawirusa, destabilizacji politycznej, czy postępujących zmian klimatycznych i związanych z nimi katastrofami, schrony stają się coraz bardziej popularne. W związku z tym, zapotrzebowanie na schrony przydomowe rośnie. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z potrzeby posiadania miejsca, w którym mogą schronić się w razie niebezpieczeństwa. Schrony nie muszą być kosztowne ani wielkie – mogą być zbudowane na terenie naszej posesji, w naszym ogrodzie lub pod piwnicą. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak beton, metal, drewno lub cegła.

 

Schrony przydomowe, a bezpieczeństwo narodowe

 

Schrony są ważne nie tylko dla naszego bezpieczeństwa i naszych bliskich, ale także dla naszej społeczności. W przypadku ataków terrorystycznych, wojen, czy klęsk żywiołowych schrony są nieocenione dla ewakuowanych osób, które nie mogą znaleźć schronienia w innych miejscach.

 

Rząd, władze lokalne, organizacje charytatywne oraz prywatni inwestorzy często finansują i budują schrony przydomowe, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom. W niektórych państwach, takich jak USA, Szwajcaria i Szwecja, schrony przydomowe są obowiązkowe, a ich brak może skutkować karą. W Polsce nie ma takiego wymogu, ale coraz więcej ludzi decyduje się na ich budowę.

 

 

Globalny konfikt zbrojny, a zapotrzebowanie na schrony

 

 Schrony – miejsca, w których ludzie mogą się ukryć przed atakami wojskowymi, są niezwykle ważne w takiej sytuacji. Wielu mieszkańców atakowanych aktualnie krajów zdecydowało się zbudować schrony w swoich domach lub na swoich działkach. Podziemne bunkry mają zapewnić bezpieczeństwo w przypadku bombardowań lub ostrzału artyleryjskiego.

 

W niektórych miastach takie schrony są dostępne dla mieszkańców, a w przypadku alarmu są otwierane i udostępniane jako schronienia. Ponadto w krajach, gdzie toczy się walka, wiele osób szuka schronienia w podziemnych kanałach, którymi można się przemieszczać bezpiecznie między różnymi punktami. Jest to jednak niebezpieczne. Kanały są w większości nielegalne i nierzadko pełne niebezpieczeństw, takich jak zanieczyszczenie powietrza, brak światła lub zawalenia. Coraz częstsze globalne konflikty na świecie, w tym wojna na Bliskim i Dalekim Wschodzie, a także za naszą wschodnią granicą zmuszają ludzi do myślenia o swoim bezpieczeństwie

 

Przy budowie schronów przydomowych ważne jest zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej, wentylacji, zabezpieczenia przed wilgocią. Ważna jest także możliwość gromadzenia zapasów żywności, wody oraz lekarstw, a także ochroną przed promieniowaniem i napadami. Budowa schronów wymaga znajomości lokalnych przepisów budowlanych i odpowiednich norm bezpieczeństwa. Warto również pamiętać, że budowa schronów przydomowych może być kosztowna i wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej.

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą schronów przydomowych:

 

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję

t: 791 501 502
e: kontakt@designall.pl